احادیث

کتابخانه

پیوند ها

فصلنامه علمی پژوهشی تحقیقات کلامی

نجما

سخا 

دومین پیش کرسی نظریه پردازی "نظریه چتری ارزش اخلاقی" برگزار می شود


به گزارش روابط عمومی انجمن کلام اسلامی حوزه، دومین پیش کرسی نظریه پردازی "نظریه چتری ارزش اخلاقی" (حق‌گروی) با نگاهی به نظریه حسن و قبح عقلی در کلام اسلامی از سوی انجمن کلام اسلامی حوزه در روز شنبه 12 اسفند ماه سال 96 ساعت 19 الی 21 در سالن همایش انجمن های علمی حوزه برگزار می شود.

دومین پیش کرسی نظریه پردازی با حضور حجت الاسلام دکتر هادی صادقی، عضو هیات علمی دانشگاه قرآن و حدیث به عنوان نظریه پرداز و در پاسخ به نقدهای ارائه شده از سوی ناقدان برگزار می شود.

همچنین حجت الاسلام دکتر علیرضا آل بویه، عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و آقای دکتر محمدتقی سبحانی نیا، عضو هیات علمی دانشگاه قرآن و حدیث به عنوان ناقد در این جلسه به بیان نظریات و نقد نظریه چتری ارزش اخلاقی خواهند پرداخت.

 

کارگاه علمی آموزشی "فیزیک کوانتمی و ملاحظات توحیدی" برگزار شد


به گزارش روابط عمومی انجمن کلام اسلامی حوزه، دومین کارگاه علمی آموزشی از سلسله برنامه های آموزشی انجمن در پاسخ به شبهات فیزیک با عنوان "فیزیک کوانتمی و ملاحظات توحیدی" برگزار شد.

 این کارگاه علمی که به همت انجمن کلام اسلامی حوزه و با همکاری موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران و با حضور آقای دکتر میثم توکلی بینا،  و آقای علیرضا جلالی فر عصر روز پنجشنبه 3  اسفند  ماه سال 96 از ساعت 15  تا 18  در سالن همایش انجمن های علمی حوزه برگزار شد.

 

کرسی علمی ترویجی "قرینه گرایی در قرآن" برگزار شد

به گزارش روابط عمومی انجمن کلام اسلامی حوزه، کرسی علمی ترویجی "قرینه گرایی در قرآن" با همکاری انجمن کلام اسلامی حوزه و گروه کلام و فلسفه دین موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی ره و دبیرخانه کرسی ها با حضور دکتر یوسف دانشور، به عنوان نظریه پرداز و حجت الاسلام دکتر رضا برنجکار، عضو هیات علمی دانشگاه تهران و حجت الاسلام دکتر مجتبی مصباح، عضو هیات علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی ره به عنوان ناقد  در روز سه شنبه 24 بهمن ماه سال 96 ساعت 18:45 در سالن اندیشه موسسه امام خمینی ره برگزار شد.

 

پیش کرسی نظریه پردازی "نظریه چتری ارزش اخلاقی" برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی انجمن کلام اسلامی حوزه، پیش کرسی نظریه پردازی "نظریه چتری ارزش اخلاقی" (حق‌گرایی) با نگاهی به نظریه حسن و قبح عقلی در کلام اسلامی از سوی انجمن کلام اسلامی حوزه شامگاه روز شنبه 28 بهمن ماه سال 96 ساعت 18:45  در سالن همایش انجمن های علمی حوزه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین صادقی با بیان این که در بحث نظریات هنجاری هر کدامشان محل انتقادات زیادی به لحاظ فلسفی هستند، گفت: نظریه چتری ارزش اخلاقی، نظریه‌ای است که فراتر از همه این نظریات قرار می‌گیرد و جنبه پوششی و جنبی دارد.

وی بیان کرد: در این نظریه می‌خواهیم با نگاهی فلسفی به این موضوع بپردازیم و با روشی اخلاقی از آن دفاع کنیم، هرچند به لحاظ دینی نیز قابل استناد به شریعت است، یعنی می‌توانیم بعداً نیز به لحاظ یک نظریه اسلامی از آن یاد کنیم.

 

صفحه1 از51

<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > پایان >>

اطلاعیه هاما 224 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم